Вибираємо утеплений спецодяг

02/02/2022



В яких умовах застосовується утеплений спецодяг

Утеплений спецодяг необхідний для проведення робіт на відкритому повітрі в умовах низької температури. Її завдання вберегти працівника від переохолодження, забезпечити його працездатність та зберегти здоров'я протягом двох годин безперервного перебування на відкритому повітрі в холодну пору.

Утеплений та інший спецодяг буває чотирьох класів:

  • Перший дозволяє працювати при температурі -9,7°С з поривами вітру до 5,6 м/с.
  • Другий створений для роботи в умовах -18°С з поривами вітру 3,6 м/с.
  • Третій необхідний при температурі -41°С з поривами вітру 1,3 м/с.
  • Четвертий (особливий) - для проведення робіт при -25°С з поривами вітру 6,8 м/с

В умовах українського клімату достатньо утепленого одягу другого класу.

Які конструктивні особливості має зимовий спецодяг

Утеплений спецодяг відрізняється низкою конструктивних особливостей. У зимової робочої куртки має бути щільний комір і каптур, які захистять шию та голову від впливу холодного вітру. У курток третього та четвертого класів виробники постачають капюшон утеплений підборіддям. Перевагою є можливість регулювати каптур і розріз обличчя.

Зимова куртка повинна мати рукави із внутрішніми трикотажними манжетами. Вони створені для того, щоб захистити руки працівника від снігу та вітру. Блискавки на куртці повинні мати вітрозахисні планки.

Куртка повинна не тільки захищати від вітру, а й забезпечувати теплозахист. Для цього важливо, щоб виробник використав якісний утеплювач.

Сучасний спецодяг може містити такі утеплювачі:

  • Синтепон. Один із найбільш якісних синтетичних утеплювачів. Він гіпоалергенний, не вбирає вологу та зберігає форму. Матеріал зносостійкий. Його легко прати. Основним мінусом синтепону є погана провідність повітря. Захищаючи від холоду, він дозволяє тілу потіти.
  • Тінсулейт. Легкий синтетичний матеріал. Одяг з таким наповнювачем легкий і має невеликий об'єм. Матеріал зносостійкий та добре зберігає тепло.
  • Голофайбер. Штучний матеріал, який забезпечує надійний захист від агресивних речовин та механічних пошкоджень. Він важить мало.
  • Пух. Натуральний матеріал. Зимовий спецодяг, в якому використано цей утеплювач, добре зберігає тепло і дозволяє тілу дихати. Матеріал легкий, але при цьому вбирає воду. Вимагає особливого догляду та антибактеріальної обробки.

У штанів повинен бути широкий пояс, який захистить поперек і спину від переохолодження та попадання холодного вітру. Внизу у зимових штанів мають бути застібки. Вони дозволять регулювати довжину і заправляти штани в черевики, або розпрямляти їх уздовж взуття.

На що звернути увагу перш ніж купити

При виборі утепленого спецодягу слід звернути увагу на:

  • Температурний режим, в якому одяг буде використаний. Наприклад, в умовах українського клімату куртки першого температурного класу можуть виявитися холодними, а третього призвести до підвищеного потовиділення.
  • Водонепроникне покриття. В умовах теплих зим, коли на вулиці чергуються сніг із дощем, важливо, щоб утеплений спецодяг та взуття мали вологовідштовхувальні властивості.
  • Матеріал, з якого виготовлена фурнітура. Вона не повинна мати металевих елементів, які можуть застигнути на морозі.
  • Наявність світловідбиваючих елементів. Взимку рано темніє. Тому важливо, щоб утеплений спецодяг було видно за будь-яких умов освітлення.