Як правильно вибрати пояс безпеки

05/08/2022



Будь-які висотні роботи пов'язані з ризиком. Не рідко завдання, яке здається простим на землі, виглядає інакше на висоті. Для того, щоб зробити висотні роботи безпечнішими та простішими створені запобіжні пояси.

Вибір поясу залежить від специфіки виконуваних робіт.

Наприклад, монтажні роботи на висоті пов'язані з ризиком падіння. Для їх проведення необхідний пояс монтажний запобіжний, який не тільки здатний зупинити падіння, а й запобігти пошкодженню внутрішніх органів внаслідок ривка. У подібних поясів є наплічні та стегнові лямки та амортизатор (лямкові запобіжні пояси).

Під час роботи на стовпах та лініях електропередач потрібна надійна фіксація та можливість переміщення. Для проведення подібних робіт використовують безлямкові запобіжні пояси з кушаком.

Коли потрібно проводити висотні роботи на горизонтальних поверхнях, використовують безлямкові пояси з карабіном та страхувальними стропами. Їхнє завдання не підпустити працівника до краю.

У різьбярів, зварювальників та інших спеціалістів роботи на висоті пов'язані з небезпекою займання. Тому вони використовують пояси зі сталевим ланцюгом або канатом.

На що звернути увагу, вибираючи пояси безпеки

Приймаючи рішення про купівлю того чи іншого поясу безпеки, рекомендується розпочати з формальної перевірки:

  • Чи є у продавця сертифікати якості на продукцію.
  • Чи відповідає пояс ДСТУ і чи є маркування виробника про те, що виріб пройшов необхідні випробування. Відповідно до існуючих правил, пояси безпеки проходять температурні випробування, перевірку на статичне та динамічне навантаження.
  • Переконатися, що комплектація товару відповідає тій, що зазначена в паспорті.

За наявності всіх необхідних документів та комплектації слід приступити до огляду виробу:

  • Важливо звернути увагу на довжину та розмір. Запобіжний пояс монтажника не повинен сковувати рухи або тиснути на грудну клітку, перешкоджаючи нормальному кровообігу та дихання працівника. У ньому людина повинна почуватися вільно та комфортно.
  •  Необхідно оглянути стропи та стрічки. На них не повинно бути пошкоджень або тріщин.
  • Слід перевірити справність карабінів. Вони мають відкриватися без проблем. Якщо щось перешкоджає відкриттю, виріб несправний. На карабінах не повинно бути іржі.
  • Пояс не повинен мати тріщин або заломів на металевих деталях.
  • Колір матеріалу, з якого зроблений пояс, і ниток повинні відрізнятися. Це дозволяє переконатися, що на швах немає пошкоджень і пояс можна використовувати при проведенні робіт на висоті.