Якість та дизайн робочого одягу

03/02/2022



Поняття «якість» при оцінці робочого одягу має два значення:

  • Інтегральне — наскільки одяг окупний та його економічно вигідно експлуатувати.
  • Розширене — якими споживчими якостями володіє робочий одяг (зручність та комфорт, практичність та термін експлуатації).

Як вибрати якісний робочий одяг

Історія виробника

Чим довше працює виробник на ринку, тим більше у нього досвіду у виробництві якісного робочого одягу та ширший асортимент. Так, компанія «БЕЗПЕКА-КОМПЛЕКС» представлена на ринку понад 20 років і має власну виробничу базу.

Наявність сертифікатів

Виробництво робочого одягу регламентується законодавством, а вимоги до його виготовлення викладено у ГОСТах. Тому будь-який одяг, який продається як робочий, повинен мати відповідний сертифікат.

Гігієнічність

У робочому одязі людина проводить від 8 до 12 годин. За цей час його здоров'я не повинно наражатися на ризик. Тому до робочого одягу висувають такі гігієнічні вимоги:

  • Він має бути зроблений з тканин, які забезпечать нормальний теплообмін та природну циркуляцію повітря навколо тіла.
  • Здатний забезпечити комфорт тілу під час роботи в різних температурних умовах. Якісний робочий одяг зігріє в холодну погоду та забезпечить прохолоду за підвищеної температури.
  • Одяг не повинен обмежувати рухи або тиснути на тіло і перешкоджати нормальному кровотоку.

Якість пошиття

Якісний робочий одяг зроблений з використанням технології подвійного шва та застосуванням армованих ниток. Це робить його міцним та збільшує термін експлуатації.

У якісного робочого одягу збільшено відстань між тілом та внутрішньою поверхнею одягу, щоб зменшити навантаження на шви та забезпечити свободу рухів для працюючої людини.

Окрему увагу слід звернути на фурнітуру робочого одягу. Вона повинна бути виготовлена з безпечних матеріалів, бути стійкою до впливу вологи та хімічних речовин, перепадів температури, механічних пошкоджень та забруднення.

Дизайн робочого одягу

Робочий одяг з моменту появи не лише відрізнявся особливим дизайном, а й впливав на модні тенденції. Так, картаті куртки Пендлтона, які носили американські та канадські далекобійники в середині 1950-х років стали модним повсякденним одягом у США.

У 1980-х одяг куртки Донкей та черевики Док Мартенс, які носили англійські робітники, стали популярним вуличним одягом, який носили футбольні вболівальники та фанати музики у стилі панк.

У XXI столітті чоловіки у ділових районах Лондона та Нью-Йорка носять комбінезони, дизайн яких нагадує робочий одяг середини ХХ століття.

У дизайні сучасного робочого одягу важливим поняттям є «функціональний комфорт». Воно означає, що костюм не повинен бути мішкуватим і безликим. Він має ідеально сидіти на фігурі робітника і не сковувати рухів.

Дизайн робочого одягу продуманий до дрібниць. У ньому обов'язково поєднуються естетика та функціональність.